FNV ZZP

Richard de Graaf van FNV Zelfstandigen gekozen in algemeen bestuur FNV

Laatste update: 1 juni 2017

Richard de Graaf van FNV Zelfstandigen gekozen in algemeen bestuur FNV

Tijdens het congres op 10 mei jl. in Arnhem heeft de FNV de koers bepaald voor de komende jaren (2017-2021). Afgevaardigden van alle sectoren waren uitgenodigd om mee te praten en beslissen over deze koers. Er werd teruggeblikt op de mooie successen die de FNV heeft binnengehaald en er waren inspirerende binnen- en buitenlandse gasten met mooie toespraken.

Ook werd het nieuwe FNV-bestuur (zowel dagelijks als algemeen bestuur) door het ledenparlement gekozen. Het algemeen bestuur stuurt onze vereniging aan en het dagelijks bestuur van de FNV voert ons beleid uit. Van FNV Zelfstandigen werd Richard de Graaf als 1 van de 10 leden van het algemeen bestuur gekozen.

Eerlijke concurrentie
Richard is zelfstandig ondernemer met zijn camping ‘Le Maire Boerderij Spoorzicht’ in het Noord-Hollandse Julianadorp. 

‘Het was een spannende verkiezing,’ vertelt hij. ‘Ik vind het een hele eer om vanuit FNV Zelfstandigen in het Algemeen Bestuur gekozen te zijn. Ik hoop dat ik me de komende jaren goed in kan gaan zetten voor onze sector. De zelfstandigenaftrek, arbeidsongeschiktheidsverzekeringen voor zzp’ers en zaken rond aanbesteding en mededinging zijn zeker onderwerpen die wat mij betreft de komende tijd op de agenda zullen komen. Ik verheug me op een heel leuke tijd.’undefined

Ledenraad

Eerder maakte Richard al deel uit van de Ledenraad van FNV Zelfstandigen en was hij vice-voorzitter van de commissie Verkiezingen Voordrachten.
Volgend jaar zijn weer duizenden van onze vakgenoten werkloos of zelfstandig,’ motiveert hij zijn bestuurszetel. ‘De afgelopen jaren zijn er meer dan 100.000 zzp'ers bijgekomen, omdat ze zijn ontslagen. Ik wil dat de FNV ook opkomt voor die groep. Als wij hier niets mee doen als vakbond verliezen we niet alleen het gevecht om vaste banen, maar ook de strijd om eerlijk werk.’

Trots
‘Ik betrek mijn achterban door samen met werknemers en zelfstandigen in elke sector op te komen voor eerlijk en fatsoenlijk werk en ervoor te zorgen dat de belangen van onze leden worden behartigd binnen het bestuur van de FNV en onze organisatie.’

Directeur Josien van Breda van FNV Zelfstandigen is trots op de verkiezing van Richard in het Algemeen Bestuur: 'Het is van groot belang dat de belangen van alle zelfstandigen binnen FNV op deze manier nog beter behartigd kunnen worden.’